Lajmet E FUNDIT

Serena Williams i çmend shikuesit me të pasmet e saj gjatë ndeshjes

Legjenda amerikane e tenisit, Serena Williams, ka shkaktuar tërmet në media e në rrjete sociale, të martën. Arsyeja? Nuk ka qenë fitorja e saj bindëse (6-0, 6-2) në ndeshjen e...

Meshkujt “çmenden” pas femrave që kanë këtë profesion

Edhe meshkujt, edhe femrat kanë pranuar që gjinia e kundërt u është joshëse nëse merren me profesion të caktuar. Meshkujt të cilët janë aktivë në aplikacionin e popullarizuar për njohje...

Majk ia ‘merrë’ djalin Majlindes, publikon videon emocionuese

Reperi Majk është bërë bashkë me djalin e tij, Roan. Reperi i famshëm shqiptar, Majk, nëpërmjet një videoje të publikuar në Instagram ka treguar se është takuar me djalin e...

Serbia e kishte planifikuar në detaje masakrën e Reçakut

Më 15 janar 1999, forcat policore dhe ushtarake serbe vranë 45 civilë shqiptarë në fshatin Reçak të komunës së Shtimes. Tani, kur bëhen 20 vjet nga masakra, banorët e...

Tragjike: Djali 2-vjeçar bie në pusin e thellë 100 metra

Ekipet e kërkim-shpëtimit dhe të policisë janë vënë në një garë të dëshpëruar kundër kohës për të gjetur një djalë dyvjeçar i cili ka rënë në një pus të...

Nesër luhatje të mëdha të temperaturave brenda ditës

Do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me diell. “Në disa zona do të ketë mjegull, ndërsa ngricat paraqiten në gjithë territorin e vendit, vetëm në pjesën e parë...