Lajmet E FUNDIT

Trump i shkruan letër Thaçit: Nënshkruani marrëveshje me Serbinë dhe ejani të festojmë

Presidenti i SHBA’së, Donald Trump, i ka shkruar letër presidentit kosovar, Hashim Thaçi, duke e falenderuar për takimin që kishin në Francë dhe duke shprehur përkrahjen për arritjen e...

Qeveria i jep përgjigje BE’së për letrën e dytë: Haradinaj mbështet Thaçin

Qeveria e Kosovës i është përgjigjur një letreje të dytë që erdhi nga Bashkimi Evropian ditëve të fundit, e ku kërkohej nga Qeveria që të përkrahte dialogun aktual që...

Serwer: Problemet në Ballkan nuk kërkojnë pjesëmarrje të madhe të Amerikës

Profesori amerikan ka vlerësuar se ideja për përkufizimin ndërmjet Serbisë e Kosovës është e keqe, por tregon se Beogradi nuk e ka ndërmend të qeverisë me shqiptarët e Kosovës Problemet...

Veseli nënshkruan Ligjet për transformimin e FSK-së në Ushtri

Veseli nënshkruan Ligjet për transformimin e FSK-së në UshtriKryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli sot nënshkroi Ligjet për transofrimin e FSK-së në Ushtri.Përmes një postimi në Facebook, ai...

Haradinaj: BE nuk mund të na tregojë se çfarë duhet të bëjmë me taksën,...

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka theksuar edhe njëherë se taksa prej 100 për qind ndaj mallërave serbe që importohen në Kosovë nuk do të hiqet deri në njohjen...

Zemra mal! E tha Amerika në OKB: Ska gjë që mundet me e ndalë...

Përfaqësuesi i SHBA’ve në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, Jonathan Cohen e ka konfirmuar mbështetjen ndaj Ushtrisë së Kosovës. “SHBA konfirmon përkrahjen e saj ndaj Ushtrisë së Kosovës,...