Dalin detaje të reja: Jo vetëm një hajn i mbytur, ja çfarë i ka bërë pronari i shtëpisë hajnit tjetër

Të martën në mbrëmje në Veternik të Prishtinës një person ka mbetur pa shenja jete.

Katër persona hynë në shtëpinë e një banori të kësaj pjese në mënyrë që të kryenin një vjedhje.

Por është pikërisht pronari shtëpisë i cili në momentin e ballafaqimit me personat e armatosur për t’u vetëmbrojtur, shtiu me armë në drejtim të tyre.

Por kjo nuk është e tëra. Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Imer Beka në një prononcim për Indeksonline ka deklaruar se nga vendi i ngjarjes në Veternik u largua edhe një person tjetër i plagosur.

“Dyshohet se nga vendi i ngjarjes ka ikur i plagosur njeri nga pjesëmarrësit. Por mbetet që hetimet e mëtejshme ta vërtetojnë këtë”, ka thënë shkurt Beka.

Ndryshe, është raportuar se personi që humbi jetën mbrëmë është Kujtim Krasniqi, rreth të 40-ve, nga fshati Makovc.

Hetuesit policor të Kosovës qëndruan deri vonë në vendin ku edhe ndodhi ngjarja në mënyrë që të mbledhin të gjitha provat e nevojshme për të zbardhur rastin.

Personi i cili shtiu në drejtim të personave të dyshuar dhe la pa shenja jete njërin prej tyre u lirua menjëherë me urdhër të Prokurorisë së Shtetit, pasi që arma e tij ishte me leje.