E votuat Specialen, folni tash ju 82 deputetë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi është deklaruar për shkuarjen e Sami Lushtakut dhe Rrustem Mustafës drejt Hagës.

Selimi ka parashtruar një pyetje për të gjithë 82 deputetët që në vitin 2015 votuan pro Gjykatës Speciale, shkruan SyriKosova.

LEXO EDHE:
LDK godet Qeverinë, jemi kundër pazareve territoriale me Serbinë
“Çka keni për të thënë sot ju 82 deputetët që e votuat Speciale më 3 gusht 2015”, shkroi Selimi.

Postimi i plotë:

Çka keni për të thënë sot ju 82 deputetët që e votuat Specialen më 3 gusht 2015?

p.s. Sami e Rem – dalshi e ardhshi faqebardhë!