Liberalizimi i vizave, ja çka pritet të ndodh nesër në ora 10:00

Nesër do të promovohet faza e re për liberalizimin e vizave për kosovarët.

Kryeministri Ramush Haradinaj bashkë me Ministren e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha do të nisin nesër promovimin e fushatës së re për liberalizimin e vizave.

Po ashtu, pjesë e kësaj faze promovuese do të jenë edhe Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova dhe Ambasadori i Gjermanisë, Christian Heldt.

Promovimi bëhet në ora 10:00.