Shpërthim i fuqishëm në Paris

Policia e Parisit thotë së ka shumë të lënduar nga një shpërthim në qendër të Parisit si pasojë e një rrjedhjeje të dyshuar gazi në një furrë buke, duke shkaktuar disa të plagosur dhe dëme të konsiderueshme materiale, trasmeton Gazeta Metro.

Policia dhe zjarrfikësit kanë shkuar në vendngjarje thotë një zëdhëns i policisë së Parisit.

Të lënduar ka por jo të vdekur, thotë policia.

Ngjarja ka ndodhur në prag të protestës së madhe që pritej të organizohej nga “ Jelekverdh të fuqishme të “Jelekverdhët”.