Kjo grua ka lindur fëmijën 5.75 kilogram

Pa ndonjë medikament për ndaljen e dhimbjeve, një nënë në Sidney ka lindur fëmijë gjigand.

I vogli, ka lindur përplot 5.755 kilogram ditën e enjte teksa gruaja ishte në javën e 39 të shtatzënisë, transmeton Indekosnline.

Doktorët thanë që prindër e saj, Nikki dhe Michael ishin shumë të shqetësuar se si do të shkonte lindja për shkak të peshës goxha të madhe të fëmijës.

Por gjithçka shkojë mirë, duke lindur fëmija shumë i shëndetshëm njësoj sikurse edhe nëna që pas lindjes ishte e shëndetshme dhe në gjendje stabile./Indeksonline/