E sëmura mendore përdhunohet nga katër persona dhe ngelet shtatzënë, dëshmia shokuese

Në muajin shkurt emisioni “BOOM” ka denoncuar abuzimin seksual të një 30 vjeçareje, të sëmurë mendore, endacake, në qytetin e Kuçovës. Vetëm pak muaj pas këtij paralajmërimi, e reja...

LDK: Rrëzimi i Qeverisë, çështje ditësh – na duhen edhe 4 vota

Opozita insiston në zgjedhje të parakohshme. Për këtë LDK-ja thotë se do të ngritë mocion mosbesimi. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, thotë se kjo parti ka nisur...

Miliarderi iranian konfirmon ardhjen në Kosovë

Sasha Sobhani u bë i njohur për publikun shqiptarë pas lidhjes së shkurtër që e pati me Morena Tarakun. Sot dyshja kanë ndarë rrugët por ajo çfarë i lidhë ata...

Reagon Rusia: ROSU në veri mund të shkaktonte gjakderdhje

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, tha se shkuarja e forcave speciale të Kosovës në veriun e këtij vendi, të banuar me shumicë serbe, mund të...

Politikanët kosovarë për kryeministren e Serbisë janë asgjë

Ana Bërnabiq ka komentuar ngjarjet e fundit pas mbledhjes në Këshillimin e Sigurimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në New York. Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka thënë se...

Deputeti Zeka del para gjyqit për akuzat për mashtrim e pastrim të parave

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga NISMA Social Demokrate, Milaim Zeka, nesër do të dalë para gjyqit nën akuzat për mashtrim e pastrim të parave. Së bashku me Zekën në...