Familja me sëmundjen e rrallë

Fatkeqësisht zemra e vajzës pushoi në pranverën e 2018-ës, por historia nuk përfundon këtu, pasi nga e njëta sëmundje është prekur dhe djali i vetëm i familjes. Bajrami është 15...

Ky është nokauti më të mirë të vitit 2018

Viti 2018 ka qenë fantastik për botën e boksit, për boksierët e përfshirë, dhe mbase për tifozët e zjarrtë. Rikthimi i Tyson Fury dhe barazimi i tij ndaj Deontay Wilder,...

Pamje të reja: Momenti kur polici Izet Demaj vritet nga plaçkitësi (VIDEO)

Polici Izet Demaj ka humbur jetën para disa ditësh në përleshje me një grabitës të një banke në Istog. Në këtë video të publikuar nga “AlbanianReaLFacts”, shihet qartë se...

Resul Sinani me pozitë të re

Profesor Resul Sinani ka njoftuar se është emëruar Dekan i Fakultetit të Komunikimit Masiv në kolegjin AAB. Përmes një publikimi në rrjetin e tij social ‘facebook’, Sinani ka bërë të...

Kjo po ndodh tani në Aeroportin e Prishtinës

Mërgimtarë të shumtë preferojnë çdo herë që festat e fundvitit t’i presin me familjet e tyre në Kosovë. Me përfundimin e tyre, ata tashmë kanë filluar të kthehen në vendet...

“Shpërthen” Adelina, kaq shumë është shendoshur ajo

Adelina Tahiri edhe pse është bërë nënë në moshë fare të re, është duke e shijuar deri në maksimum ditët me djalin e saj. Këngëtarja edhe pse ka pasur shumë...