NATO dërgon mesazh Maqedonisë: Kapeni shansin historik!

Në përfundim të referendumit në Maqedoni për t’i dhënë votën pro, marrëveshjes së Prespës për emrin e ri të shtetit, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka shprehur...

Humbje e madhe për gruan e Alban Mehmetit

Një ditë e trishtë për bashkëshorten e këngëtarit Alban Mehmetit. Fjolla Zvicra Mehmeti ka humbur nënën e saj ditën e enjte. Fjolla njoftoi lajmin e hidhur me anë të një mesazhi...

Bllokohet Prishtina

Numri i madh i automjeteve që frekuentojnë në Prishtinë po e bëjnë gjithnjë e më të vështirë qarkullimin nëpër rrugët kryeqytetit, shkruan Lajm24 Një gjendje e tillë edhe në këtë...

Thaçi deklarohet për sulmin ndaj lokalit ku piu kafe dje

Lokali ku ka pirë kafe dje presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në veri të Mitrovicës, mbrëmë pas mesnatës është sulmuar me armë zjarri. Lokali ndodhet në fshatin Banjë, afër kufirit...

Këto janë fotot më seksi të Luana Vjollcës

Ajo po konsiderohet si njëra ndër femrat më seksi të estradë shqiptare. Jo rastësisht, Luana Vjollca vazhdon të jetë edhe më e komentuara në media. Pozat e saj joshëse dhe seksi...

Thaçi i reagon Listës Serbe për vizitën në Ujman

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në orët e pasdites të së dielës ka mbajtur një konferencë për media. Thaçi ndaj kësaj vizite tha se nuk do të marrë leje nga...