Polici shqiptar i rrahur mbrëmë nga turma e romëve po lufton për jetë

Feim Koka nga fshati Bllacë, njëri nga dy policët shqiptarë që mbrëmë u rrahën rëndë nga turma e romëve në lagjen e Shuto Orizares, po lufton për jetë. Lëndime të...

Baba i tre fëmijëve, çfarë bëri i dashuri i Elidës kur pa vëllain e...

Kanë qenë disa kalimtarë të rastit, që kanë gjetur Arben Gjeçin të gjakosur në një kanal dhe më pas e kanë transportuar me makinë për në Spitalin e Traumës,...

E përzënë nga autobusi sepse ishte pa biletë, humb jetën e ngrirë studentja

Iryna Dvoretska, studentja ukrainase e mjekësisë, 21 vjeçe, vdiq e ngrirë në dëborë, pasi e përzunë nga autobusi sepse nuk kishte biletë. Ishte ora 4 e mëngjesit në veri të...

Studenti humb jetën pasi hëngri makarona

Një student u gjet i pajetë në shtratin e tij pasi hëngri makaronat që kishte lënë në kuzhinë jashtë frigoriferit. Mediat e huaja raportojnë se 20-vjeçari ishte ndjerë keq...

Vajza e Sylejman Selimit shkëlqen krah tij pas lirimit

Gjeneral Sylejman Selimi për gjashtë vite ishte prapa grilave. Kush më shumë ia di vlerën lirisë sesa ata që u mohohet ajo. Sylejman Selimi u mungoj shokëve e miqve, por...

Si e pritën lidhjen dashurore të babait Anita e Lola?

Mustafë Muçaj është imazhi i lajmeve qendrore në televizionin publik të Kosovës, në “RTK”. Muçaj është ndër personazhet që asnjëherë nuk kanë pëlqyer të konsumohen, të jenë kudo, në çdo...