Prishet miqësia mes Florit dhe Fifit?! Pasi fshinë njëri-tjetrin nga Instagrami, reagon këngëtarja

Pavarësisht se asgjë nuk është konfirmuar për një marrëdhënie më shumë se shoqërore mes tyre, kantautori Flori Mumajesi dhe këngëtarja Fifi u kthyen në dyshen më të përfolur në...

Deputetja: Të martën ose të nis mësimi ose le të bjerë Qeveria

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami ka thënë se deri ditën e martë, ose duhet të fillojë mësimi, ose Qeveria e Ramush Haradinajt duhet të japë dorëheqje. SBASHK-u ka njoftuar të...

Haradinaj i përgjigjet presidentit Thaçi për borën dhe skllotën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka kthyer një përgjigje statusit të djeshëm nga presidenti Hashim Thaçi. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj një ditë pas statusit që bëri i pari...

Ja çfarë shkruante në skijet që ia morën jetën Arianit

Eshtë varrosur zv.Ministri i Ministrisë së Diasporës, Arian Daci. Atij i është dhënë lamtumira e fundit nga familjarët, miqtë, kolegët dhe shumë njerëz të tjerë. Arian Daci mbeti i vdekur në...

Shifër alarmante: Ja sa para harxhojnë deputetët e Kosovës vetëm për telefonata

Deputetët e Kuvendit të Kosovës i marrin nga 30 deri në 250 euro mbushje telefonike në muaj. Shuma e mbushjeve që ju takojnë deputetëve dhe krerëve të Kuvendit nuk...

Rrëfimi tronditës i mjekut: Gjatë luftës, serbët edhe fëmijëve u nxorën organe

Mjeku Mark Skinner, vë dyshime të bazuara se serbët kishin trafikuar organe të shqiptarëve. Një raport i hartuar nga antropologu i lartë i ICMP-së, për mjekësi ligjore, Dr. Mark Skinner,...