Këshilla për prindërit që kanë mirëpritur në jetë fëmijën e dytë

Ardhja e një anëtari të ri në familje ndodh që shkakton probleme mes fëmijëve të tjerë. Nëse prindërit nuk do ishin në gjendje të vendosin veten në situatat e fëmijëve...

Seks me drita ndezur apo fikur, ja cili skenar josh më shumë çiftet në...

Eksperiencat seksuale të secilit individ janë të ndryshme. Secili zgjedh mënyrën e tij për të ndërtuar dhe shijuar me partnerin/partneren. Gjithsesi, në kokën e secilit prej nesh ka disa pikëpyetje...

A e dini çfarë kuptimi kanë ëndrrat me ish-in?

Ndarjet janë faza më e vështirë në jetën e një çifti, që shpesh nuk ka fare rëndësi koha e cila kalohet larg njëri-tjetrit. Kur një marrëdhënie fillon të prishet nuk...

Kujdes nga ‘AirPod’-ët, janë të rrezikshëm për shëndetin

Shkencëtarët janë duke u rritur gjithnjë e më shumë në mendime në lidhje me rreziqet potenciale shëndetësore të teknologjive celulare. AirPods pa tel të Apple, për shembull, ‘komunikojnë me njëri-tjetrin...

BE-ja gjobit gjigantin Google

Bashkimi Evropian ka gjobituar me 1.49 miliard euro kompaninë Google për konkurencë të padrejtë. Kjo është hera e tretë që blloku evropian ndëshkon gjigantin global të internetit. Bashkimi Evropian ka thënë...

Bugatti me veturën e parë elektrike, ky është çmimi që do t’i vë kompania

Prodhuesi i veturave Bugatti do të hyjë në botën e automobilave elektrik, pasi ka marrë ‘dritën jeshile’ nga udhëheqësit e grupit Volkswagen, anëtar i të cilit është kompania, që...