Vetëvendosje e pyet a është aksionar në ‘Albi Mall”, kështu përgjigjet e Shpend Ahmeti

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, njëherësh kryetar i PSD-së, u është kundërpërgjigjur akuzave nga Lëvizja Vetëvendosje, që pak më parë në konferencën e mbajtur për media, shtruan pyetje se...

E dhimbshme: Flasin familjarët e katër personave të humbën jetën mbrëmë në aksident

Mbrëmë në aksidentin në Mramor humbën jetën katër persona. Familjarët fajësojnë eskortën e ambasadores turke si shkaktar të aksidentit. Elfete Rashiti, 65 vjeçarja e aksidentuar mbrëmë në Mramor, u varros sot...

Fitore spektakolare e Kosovës kundër Maltës

Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur të shënojë fitore të rëndësishme kundër Maltës. Përfaqësuesja jonë ka arritur të shënojë fitore me rezultat bindës. Kosova ka shënuar fitore spektakolare në përballjen kundër Maltës,...

Vëllezërit Bajraliu aktorë në filmin “Dashuria s’mjafton”

Një nga filmat që po pritet me kërshëri është “Dashuria s’mjafton” deri sa të vijë data 22 Nëntor ku do të jetë edhe premiera në Tiranë. Ne mësojmë që në...

Sapo erdhi një super projekt nga Luljeta Shala

Një këngë plot ritëm kushtuar dashurisë kënduar mjaft bukur nga Luljeta Shala sapo erdhi. "E din ti" kështu quhet kënga më e re e saj e punuar nga Studio...

Premierë videoklipi më i ri nga artisti ‘LUGANO’ (Video)

Tregut muzikorë shqiptarë dhe evropianë sonte ju shtua dhe një hit pas daljes në youtube të këngës me të re të artistit shqiptarë LUGANO. Kënga titullohet “Erinnerungen“ dhe ka një...