Ekspertët e konfirmojnë: Virusi bartet edhe përmes ajrit

Koronavirusi po gjen viktima të reja nëpër tërë botën, në kafene, restorante, zyra, shitore dhe kazino, duke rritur infektimet të cilat vazhdimisht e më shumë konfirmojnë atë që shumë...

A do të ndryshojë mënyra e testimit për koronavirus në Kosovë? – Flasin nga...

Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Publik i Shëndetësisë së Kosovës (IKSHPK), ka paraparë decentralizimin e testimeve për koronavirus. Ditëve të fundit në Kosovë numri i vdekjeve dhe i të infektuarve...

Italia me vetëm një më shumë të vdekur nga koronavirusi sesa Kosova

Italia ka raportuar shtatë jetë të humbura me koronavirus përbrenda periudhës së fundit 24-orëshe, ka bërë të ditur Agjencia e Mbrojtjes Civile të dielën. Nga 37,462 teste të bëra përbrenda...

Mediumi britanik: Koronavirusi i zbuluar tetë vjet më parë, gati identik me atë që...

Një virus 96 për qind identik me koronavirusin që shkakton COVID-19, është gjetur në një minierë të braktisur në Kinë tetë vjet më parë, sipas një hulumtimi, shkruan “Daily...

Qeveria merr vendim edhe për kafiteritë, mbyllen nga kjo orë

Situata alarmante me koronavirus në Kosovë, Qeveria merr vendim të ri për kafiteritë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur strategjinë e re të Qeverisë në luftën kundër...

Kufizohet lëvizja nga ora 21:00 deri në 5:00 të mëngjesit në këto komuna

Kufizohet lëvizja nga ora 21:00 deri në 5:00 të mëngjesit në këto komuna Qeveria e Kosovë ka marrë vendim për kufizimin e lëvizjes në qytetet ku ka numër të madh...