Tanja Fajon tregon kohën kur Kosovës i hiqen vizat

Raportuesja për vizat në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon ka thënë se Kosova ka përmbushur kriteret bazë për liberalizim të vizave dhe se çdo shqetësim tjetër nga shtetet anëtare të...

Plaku me plis të bardhë që iu bashkëngjit Paradës së LGBTI, tregoi arsyen pse...

Në paradën e krenarisë, të mbajtur sot në Prishtinë, është parë edhe një i moshuar, me plis në kokë që dukej paksa i hutuar. Ai është bashkuar me turmën e...

Gjykata vendos për rastin e Aulon Zekës

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur fajtorë tre të miturit për mbytjen e të riut Aulon Zeka. I mituri i parë është dënuar me 9 vjet e 6 muaj burg,...

Super gëzim në familjen e artistit Lindon Camaj, ja arsyeja!

Ai është një artist mjaft i njohur e i shumë hiteve shqiptare e kudo i kërkuar, por edhe një familjar i mrekullueshëm. Po flasim për këngëtarin Lindon Camaj ku në...

“Jepma Zemrëm” nga Labinot Rexha gati, është një bashkëpunim

“Jepma zemrën”, kështu do të quhet kënga më e re që do të vijë nga këngëtari i njohur Labinot Rexha. Kënga punuar nga B2N do të vijë edhe me një...

Këngëtarja Albulena Ukaj reagon : “ Të paska ik dhe truni”

Ajo shquhet për këngë hite dhe mjaft e komentuar falë edhe fizikut dhe pamjes së saj, saqë të gjithnë u habiten së fundi edhe në programin “Zonë e lirë”,...