Formacionet zyrtare: Napoli – Roma

Napoli do të ndeshet me Romën në kuadër të javës së 10-të në Serie A.

Skuadra e Carlo Ancelottit kërkon fitoren e tretë me radhë në ligën italiane, dhe t’i qëndrojë pas Juventusit.

Kurse Roma kërkon t’iu kthehet fitoreve pas humbjes së fundit në shtëpi nga Spali.