Ja si duket tabela e Ligës së Parë pas ndeshjeve të javës së shtatë

Dukagjini duket se nuk është rastësisht në krye të tabelës.

Skuadra nga Klina pas fitores së stome në udhëtim tek Vllaznia e Pozhoranit, mban liderin e tabelës në Ligën e Parë më 17 pikë të grumbulluara, dy më pak se Vëllaznimi që mundi Fushë Kosovën (3-1), transmeton Gazeta Alo.

Fitore tejet të rëndësishme në garën për pozitat që çojnë në Superligë, ka shënuar edhe Besa e Pejës, e cila mundi Vushtrrinë (2-0), dhe tani pejanët renditen në vendin e tretë më 14 pikë, e ndjekur nga Vushtrria e cila ka një pikë më pak