Lajmet E FUNDIT

Ndryshon moti, ja çfarë temperatura na presin javën e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në pesë ditët e ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira. Temperaturat minimale do të ulën dukshëm krahasuar me javën...

Dua Lipa zbulon të brendshmet, ua bën të pamundur gjumin

Dua Lipa është shfaqur shumë atraktive në foton e fundit. Dua Lipa po edhe pse jo në muzikë po qëndron shumë aktive në rrjete sociale ku vazhdimisht po publikon imazhe...

Jetoi 1 shekull! Ndahet nga jeta gjenerali i njohur shqiptar

Është ndarë nga jeta ish- gjenerali i njohur shqiptar Rrahman Parllaku. Gjenerali është ndarë nga kjo botë në moshën 100 vjeçare, duke jetuar kështu për një shekull të gjatë, përfshi...

Përkrahja për LDK-në: Adelina i përgjigjet lexuesit që e quajti ‘pevaçicë’

Këngëtarja Adelina Ismaili, që njihet për bindjet e saj politike është përgjigjur rreth përkrahjes që ajo i bën Lidhjes Demokratike të Kosovës. Adelina Ismaili ka radhitur disa arsye, që sipas...

Hoti i bën llogarit gabim, i dalin 152 kandidatë për deputetë

Kandidati i LDK-së për deputet, Avdullah Hoti, edhe pse shquhet si një ekonomist i mirë duket se nuk i ka punët mirë me numra. Duke dashur ta lavdërojë listën kandidatëve...

Ish- Missi pozon pa sytjena, ‘çon’ në këmbë të gjithë

Ish- Miss Shqipëria ka pozuar pa sytjena. Ish- Miss Shqipëria, Trejsi Sejdini po vazhdon publikimin e fotografive provokative nëpër rrjete sociale. Së fundmi ajo e ka realizuar një fotosesion në të...