Liberalizimi i vizave, Gjermania del pro, Franca kundër

Nuk priten rezultate të reja për liberalizimin e vizave nga samiti i Berlinit i cili mbahet me 29 prill (nesër). Deri para tre javëve, Gjermania e kishte kundërshtuar liberalizimin për...

Dalin pamjet e para të Diellzës me vajzën, kështu ia la emrin asaj

Ish-missi shqiptar, Diellza Kolgeci sot u bë nënë për herë të parë. Pamje e Diellzës bashkë me vajzën Modelja e njohur kosovare, Diellza Kolgeci në orët e para të ditës...

Oriola çmend rrjetin me foto

Ka shkuar në Zvicër. Oriola Marashi ka mahnitur rrjetin me fotografitë e fundit që ka publikuar, shkruan Syri Kosova. Ajo shihet veç me bikine e hipur në një divan. Oriola...

As Dritan Shakohoxha nuk i rezistoi dot FOTO-ve të Marinës, ja çfarë shkruan komentatori...

Prej disa ditësh llogaria e saj personale në Instagram po shpërthen nga komentet dhe pëlqimet. Dhe bëhet fjalë për moderatoren e njohur Marina Vjollca. Së fundmi ajo i ka suprizuar të...

Zhegrova pyetet për Hashim Thaçin dhe Ledri Vulën – lexoni përgjigjen

Futbollisti i kombëtares së Kosovës Edon Zhegorva ka qenë mysafir në emisionin Fol Shqip, që transmetohet në RTV 21 dhe ndër të tjera, ai u pyet për një sërë...

Anulohen iftaret kolektive në Zelandë të Re për arsye sigurie

Pas sulmeve terroriste në dy xhamitë në Christchurch të Zelandës së Re, në të cilat më 15 mars, gjatë namazit të xhumasë u vranë të paktën 50 persona, janë...