Veterani i njohur i UÇK-së: Po largohem nga Kosova, janë shuar shpresat

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e Veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriq, ka bërë të ditur sot se ka aplikuar për termin për vizë. “Sot aplikova për termin për vizë drejt...

Burri 50 vjeçar ‘çmendet’ pas Adelinës, i blen byzylyk që kushton 63 mijë euro

Këngëtarja e njohur shqiptare nga Shkupi, Adelina Tahiri është një nga këngëtarët më të komentuara nga publiku. Kjo pasi ajo u martuar me milionerin nga Maqedonia, i cili është shumë...

Milaim Zeka: Zoti na ruajt, me ba me ra Qeveria na mbetet puna në...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, në një deklaratë dhënë për media pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit Hetimor për PTK ka thënë...

Historia e pazakontë e 28-vjeçares shqiptare: Me 7 fëmijë dhe dy fakultete

Ajlin Alfredaj, nëna 28-vjeçare nga Topoja, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, për të treguar historinë e saj të pazakontë. Ajlin është nënë e...

Kjo i ndodh organizmit nëse hani një banane në ditë

Përfitimet e bananes janë të panumërta për nga aspekti shëndetësor. Ky lloj frutash përmban vlera ushqimore, vitamina, fibra, si dhe ëmbëlsues natyralë si sukroza dhe fruktoza. Krahas përfitimeve, duke iu referuar...

Kryeministrit i çelet rruga për SHBA, më në fund merr vizë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës ja kanë dhënë lajmin e mirë Ramush Haradinajt. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është pajisur me vizë të ShBA-ve. Muaj më parë atij i ishte...