Mësohet identiteti i të aksidentuarve nga rrëzimi i aeroplanit në Maqedoni

Katër persona kanë vde.kur nga rrëzimi i një aeroplani në malet e Maqedonisë së Veriut. Sipas burimeve të Alsat rrëzimi i aeroplanit ka ndodhur 4.7 km në veri-perendim të Solunska...

Edhe pak ditë marton djalin, nis festa në shtëpinë e Remzie Osmanit

Festa në shtëpinë e Remzie Osmanit duket se ka filluar. Këngëtarja e njohur shqiptare, Remzie Osmani më 6 prill do të martojë djalin e vetëm, shkruan lajmi.net. Dhe tani, ajo ka...

Si ta zbuloni për 5 minuta nëse iPhone-i juaj është origjinal apo fals

Shpeshherë jemi në dyshime nëse iPhone-i që posedojmë mund të jetë fals. Por, këto dyshime mund të shuhen me ndjekjen e hapave të mëposhtëm. Shkoni në Më pas në Pastaj kliko në Kontrolloni numrin...

Edhe pse e fejuar, këngëtarja shqiptare e pranon publikisht: Një natë me Lorik Canën

Shkenda Dubova ka zgjedhur në mes emrave të njohur. Këngëtarja nga Gjilani, Shkenda Dubova në rubrikën “Kë Zgjedh” ka zgjedhur mes estradës, shkruan lajmi.net. E pyetur se kë zgjedh për të...

Daut Haradinaj paralajmëron Gent Cakajn për kufijtë: Vëri fre gojës

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka paralajmëruar ministrin e Jashtëm në detyrë të Shqipërisë, Gent Cakaj, që të tregohet i kujdesshëm dhe ‘të mbajë gojën’ kur flet për ndryshim...

Video e Mustafit që po i bën të qesh të gjithë: Driblon si Messi,...

Dje Arsenal fitoi 2:0 ndaj Neëcastle United, duke kaluar kështu në pozitnë e tretë të Premier Ligës. Në ndeshje u paraqit edhe mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi që për pak çaste...