Ndryshon moti, këto temperatura na presin sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët, me kushte edhe për reshje shiu. Temperaturat minimale do të...

Një polic në Suharekë shpëton jetën e një qytetari

Një polic në qytetin e Suharekës ka bërë sa një veprim të guximshëm aq edhe heroik. Ai i ka shpëtuar dje jetën një qytetari. Një punëtor i një kompanie derisa po...

Këto janë vajzat e Genës nga martesa e parë

Ai është një ndër këngëtarët më të pëlqyer nga publiku shqiptar. Bëhet fjalë për këngëtarin nga Korça, Gena Lito i cili me çdo projekt të tij arrin të bëjë publikun...

Djaloshi 8 vjeç hidhet nga kati i 9-të, rrahej nga prindërit

Një djalë është hedhur nga kati i 9-të i pallatit. Raportohet se Anton ndërmori veprimin pas vitesh dhunë të ushtruar nga prindërit ndaj tij. Hedhja nga pallati në Enerhodar, jug të...

Morena provokon keq me të pasmet, vesh xhinse të shkurta

Morena Taraku është njëra ndër personazhet më të komentuara në mediat rozë, pasi ajo çdo ditë provokon me imazhet që publikon, shkruan Gazeta Metro. Morena e fillojë karrierën si modele,...

Glauk Konjufca si Aleksandër Vuçiqi thotë Memli Krasniqi

Ish-shefat e grupeve parlamentare të Lëvizjes Vetëvendosje, përkatësisht PDK-së, Glauk Konjufca dhe Memli Krasniqi janë përplasur me akuza e kundërakuza të rënda shkruan Gazeta Express. Kranisiqi mbrëmë në Rubikon e...