Plani B i VV’së: Nëse nuk ka marrëveshje me LDK’në, opsion është qeveria e...

Vetëvendosja në rast të dështimit të marrëveshjes me LDK’në si opsion e shohin edhe formimin e një qeveria me pakicat, shkruan Gazeta Metro. Nëse nuk mirren vesh me partinë e...

Ndryshim drastik i motit, ja çfarë temperatura na presin deri me 31 janar

Parashikimi i motit. Java që po hymë më shumë do ti ngjajë vjeshtës se sa dimrit, ndërsa në disa rajone (mesdhetare) edhe pranverës. Gjatë tërë javës Kosova, Shqipëria dhe tërë rajoni...

Rexhep Selimi kërkon siguri nga ndërkombëtaret pas intervistimit në Hagë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi në dhjetor të vitit të kaluar kishte udhëtuar drejt Hagës, për t’u intervistuar nga Dhomat e Specializuara në Gjykatën Speciale. Burimet ndërkombëtare të IndeksOnline...

Çka i lidhë Ramush Haradinajn dhe Robert Berishën

Robert Berisha është një nga këngëtarët që ka uruar kryeministrin tash në dorëheqje, Ramush Haradinaj për postin kur mori. Ai ka hedhur një foto të Ramushit ku shihet i veshur...

Sulmohet me shishe pastaj hidhet në lumë, gjendet pa shenja jete 20 vjeçari kosovar...

Erion Morina, 20 vjeçari nga Kosova është vra’rë pas goditjeve me shishe të xhamit nga disa persona. 20 vjeçari Morina është gjetur i vde’kur në ora 7:00 të mëngjesit pranë...

Lokali në qendër të Prishtinës sulmohet me breshëri plumbash

Zyrat e një agjencie marketingu në lagjen “Dardania” në Prishtinë janë sulmuar me një breshëri plumbash nga dy persona, te enjten rreth orës 2 të mëngjesit. Kompania ‘Pixie Group’...