Oj Kosovë ta ha zemren: Berisha shènon gol! Ndiqeni videon…(video)

Kosova ne minuten e pare ka shenuar gol. Valom Berisha ka shenuar. goli: https://twitter.com/LIVEGOALS8/status/1171495796283363328?fbclid=IwAR3JujtLe9yHIMJ4xapgWkDZLj2wMgV-ob3Jc1jlh0LNWnMQMxDAjwaPF5g  

Rashica me mesazh emocionues për bashkëlojtarët para ndeshjes Angli – Kosovë

Edhe pak minuta na ndajnë nga fillimi i ndeshjes në mes të Anglisë dhe Kosovës në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Të dyja skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare...

Tifozët e Kosovës e “bllokojnë” rrugët në Angli

Jo vetëm në Prishtinë tifozët e Kosovës krijojnë atmosferë kur luan Kosova. Dardanët janë prezent gjithandej ku luan Kombëtarja, madje edhe në cepin e Anglisë në Southampton. Shumë tifozë janë mbledhur...

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini kafenë me stomak bosh

Edhe pse shumica e njerëzve e dinë që nuk është mirë të pini kafe në stomak bosh, janë të paktë ata që i përmbahen. Edhe pse përmban antioksidues të ndryshëm,...

Ndizet atmosfera në Southampton

Ka nisur të ndizet atmosfera në Southampton, pak para ndeshjes mes Anglisë e Kosovës në kualifikimet për Euro 2020. Shumë tifozë të Kosovës kanë nisur këngët në përkrahje të “Dardanëve”,...

Andin Lokaj ofendon rëndë kombëtaren shqiptare

Ishulli britanik sonte do të jetë nikoqir i “Dardanëve” që do të synojnë të dalin triumfues. Komentatori i njohur, Andin Lokaj ka bërë një deklaratë të çuditshme pak para ndeshjes...