KE mesazh Kosovës dhe Serbisë: Harrojeni BE-në pa i zgjidhur problemet

Margaritis Shinas, Zëdhënësi i Komisionit Evropian ka një mesazh për Kosovën dhe Serbinë. Ai ka thënë se të dyja shtetet duhet t’i zgjidhin p me njëra-tjetrën nëse duan të anëtarësohen...

Seven Saraçi i rrethuar nga femra gjysmë të zhveshura në klipin e ri

Seven Saraçi ka shkëputur një fotografi nga prapaskenat e klipit të ri. Seven Saraçi ka kohë që ka paralajmëruar një projekt të ri, të cilin pritet ta publikojë së shpejti. Këngëtari...

Dani del për kafe me fëmijët, vajzat e tij bukuroshe marrin gjithë vëmendjen

Ramadan Krasniqi është këngëtari nga Peja e që në publik njihet me emrin artistik, Dani. Ai është një ndër më të pëlqyerit dhe këngët e tij dëgjohen përherë me nostalgji...

Lumnije Thaçi mori gjithë vëmendjen me dukjen e saj në dasmën e nipit të...

Nipi i presidentit Hashim Thaçi, Leutrimi mbrëmë kurorëzoi dashurinë e tij me martesë me Edona Ahmetin. Dasma e çiftit u mbajt në një nga hotelet me të shtrenjta në Prishtinë,...

Lëngu i lakrës parandalon kancerin, forcon imunitetin dhe mbron zemrën

Lakra është burim i fibrave dhe beta-karotenit, si dhe i vitaminave K, E, C, B1 dhe B6, si dhe i hekurit, magnezit, jodit dhe kalciumit. Lakra është një nga bimët...

Si të ulni presionin e gjakut në mënyra natyrale

Pothuajse gjysma e amerikanëve kanë presion të lartë të gjakut, sipas Shoqatës Amerikane të Zemrës dhe Kolegjit Amerikan të Kardiologjisë. Tensioni i lartë i gjakut quhet gjithashtu edhe hipertension. Ky...