Fotoja e rrallë e Angela Merkel… autori fotografi i njohur shqiptar

Fotografi shqiptarë i bën “gjëmën”, Merkel në një foto si asnjëherë më parë. Kancelaria, Angela Merkel, një ndër gratë më fotografuara në Europë, fiksohet në një foto aspak protokollare. Është fotografi...

Nuk njihet me flokë të zeza: Ja si dukej Loredana Zefi para se të...

Loredana Zefi u bë fillimisht e njohur për publikun si partnerja e reperit Mozzik, e cila shfaqej në çdo videoklip të të dashurit dhe po mblidhte pak nga pak...

Lutfi Haziri tregon se pse e quan Mr.Bean, Albin Kurtin

Shefi i Shtabit Zgjedhor të LDK-së, Lutfi Haziri, ka treguar për Klan Kosovën se prej nga është inspiruar që kandidatit për kryeministër nga Vetëvendosja Albin Kurtit t’ia vë epitetin...

Kjo është murgesha zvicerane që i ka shpallur luftë Kanunit të shqiptarëve

Një artikull i gjatë i gazetës Luzerner Zeitung i bën portretin murgeshës Christina Färber dhe dukurisë arkaike të gjakmarrjes në Shqipërinë e veriut “Në Shqipërinë e veriut funksionon edhe sot...

Moti në Kosovë për të premten dhe të shtunën

Pas motit të ndryshueshëm që mbajti ditëve të shkuara, që solli edhe reshje shiu, në ditët e ardhshme fusha të presionit të lartë nga Evropa qendrore do të shtrihen...

Haradinaj i reagon ashpër KEK-ut

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, pasi u kthye në Kosovë ka marrë pjesë në një tubim zgjedhor të koalicionit AAK-PSD në Sallën e Kuqe në Prishtinë. Ai ka përmendur një...