Bashkëthemeluesi i Facebookut thotë se është koha që rrjeti social të shuhet së ekzistuari

Bashkëthemeluesi i Facebook Inc dhe ish-cimeri i Mark Zuckerbergut, Chris Hughes, ka bërë thirrje për shkatërrim të rrjetit social në një vështrim të publikuar në “New York Times”. “Jemi një...

Hundë të bllokuara? Kështu i zhbllokoni brenda pak minutash

Një nga simptomat më të bezdisshme të gripit është padyshim hunda e bllokuar. Sipas ‘Prevention’ ka disa mënyra që mund t’ju ndihmojnë të zhbllokoni hundët pa përdorur mjekime specifike, transmeton...

Merita Latifi gati për të na prekur nesër me këngën e re

Këngëtarja Merita Latifi ka gati këngën e saj më të re, një këngë mjaft e bukur e prekëse për kanagjeqin e vajzës kur ajo martohet. Kënga me muzikë nga Bajram...

Suarez do të operohet, lëndimi i tij duket serioz

Barcelona konfirmoi të enjten se sulmuesi Luis Suarez do të operohet në gjurin e tij të djathtë. Klubi nuk ka thënë kur uruguajani do të kthehet në fushë, por do...

Erdogan: BE ka nevojë për Turqinë

“Bashkimi Evropian (BE) i duhet Turqisë më shumë se sa anasjelltas”, tha të enjten presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, lidhur me anëtarësimin e plotë të Ankarasë në bllokun e...

Trumpi: Kina shkeli marrëveshjen në çështjet tregtare

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se Kina ka “shkelur marrëveshjen” sa u përket çështjeve tregtare, duke rritur kështu armiqësitë pak para se të rinisin negociatat mes përfaqësueve të...