Katastrofë për Xherdan Shaqirin

Shaqiri po përballet me lëndime.Ylli Shqiptar i kampionit aktual Europian, Liverpoolit, Xherdan Shaqiri është duke kaluar një periudhë aspak të lehtë në Melwood.

Së fundi gjilanasi pos mos aktivizimit pësoj edhe një dëmtim që po e mban jashtë fushave për më tepër se një muaj. Derisa ishte paraparë të kthehej këtë vikend, duket që rikuperimi i shtatë-shkurtit do zgjasë edhe më shumë.

Jurgen Klopp është shprehur i bindur që Shaqiri do rikthehet brenda muajit Nëntor dhe do të kontribuoj për “The Reds”.