Zidane lëndohet në mënyrë të pazakontë në ndeshje ndaj Celta Vigos

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka marrë një lëndim të pazakontë të dielën në barazimin 2:2 ndaj Celta Vigos në La Ligas.

Zidane ishte anash fushës kur ndodhi aksidenti fatëkeq.

Mbrojtësi i Celta Vigos, Joseph Aidoo po luftonte për top me Toni Kroosin në minutën e 61-të.

Por, ai rrëshqiti dhe në rrotullim e goditi me këmbë në fytyrë Zidanen. Zidane mori një plagë në fytyrë nga goditja. Por, ai shpejt u ngrit në këmbë.